Spis treści:

Wstęp

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Niestety oprócz dobroci, jakie ze sobą niesie, kryje w sobie również ryzyko związane z cyberatakami. Każdy posiadacz strony internetowej powinien zadbać o bezpieczeństwo swojej strony www.

Aktualizacje wordpress

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią i właśnie z tego względu musimy być szczególnie uważni na ataki hakerów. Aktualizacja wordpressa jest niezwykle ważna, aby system był maksymalnie zabezpieczony przed cyberatakami oraz żeby strony funkcjonowały bez problemów. Na bieżąco powinniśmy aktualizować motywy, wtyczki oraz rdzeń wordpressa.

Wersje wtyczek, które są zainstalowane na naszym wordpressie, cały czas są udoskonalane. Zyskują nowe funkcje, wprowadzane są poprawki, naprawiane błędy oraz luki w kodzie, które mogłyby zostać wykorzystane do złych celów. Bardzo istotne jest również to, aby wtyczki były pobierane z zaufanych źródeł. Potwierdza to liczba pobrań i opinie na ich temat. Jeśli jakaś funkcjonalność w wersji premium jest dodatkowo płatna, nie ryzykuj i nie myśl, że w internecie znalazłeś darmową wersję danego rozwiązania. To może być dobry początek do zawirusowania strony.

Pamiętaj! Systematyczne aktualizacje i ostrożność w działaniu na pewno zapobiegną niemiłym niespodzianką.

Regularne backupy Twoim przyjacielem

Co to właściwie jest backup i po co go robić? To nic innego jak kopia zapasowa wszystkich plików i bazy danych, z której składa się strona. Należy go robić w celu zabezpieczenia strony przed niefortunnymi zdarzeniami, które mogą doprowadzić do utraty danych na stronie. W przypadku takiej sytuacji brak kopii zapasowej doprowadzi do trwałej utraty informacji, a co za tym idzie nieodwracalnego utracenia witryny, nad którą długo pracowaliśmy.

To jak często powinniśmy wykonać kopię zapasową strony, zależy od tego, jak często zmieniamy lub dodajemy do niej treści. Serwisy informacyjne, blogi, sklepy, które często są aktualizowane, powinny mieć kopię wykonaną nawet codziennie. Witryna służąca nam tylko jako wizytówka firmy, na której znajdują się stałe, rzadko zmieniane informacje nie potrzebuje tak częstego wykonywania backupu.

Istnieje jednak szereg czynności, przed których wykonaniem konieczne jest zrobienie duplikatu, niezależnie od wcześniej wspomnianych sytuacji. Są to między innymi: przyznanie dostępu do strony lub serwera osobom trzecim, aktualizacje wtyczek i systemów, zmiana hostingu.

Zwiększ bezpieczeństwo dzięki CloudFlare

CloudFlare umieszcza kopię naszej strony internetowej w „chmurze” i wyświetla tę stronę internautom za pomocą serwerów, które są rozproszone po całym świecie. Ma za zadanie blokować zagrożenia, wpływa na poprawę wydajności strony oraz zmniejsza liczbę spamów i ataków na witrynę.

To rozwiązanie pozwala na ukrycie prawdziwych adresów DNS. W przypadku, gdy odwiedzimy stronę internetową posiadającą usługę CloudFlare, zamiast do serwerów, na których znajduje się dana strona, zostaniemy przekierowani na jeden z serwerów CloudFlare, na których znajduje się kopia naszej strony. Dopiero po przeanalizowaniu zapytania połączy się z faktycznym serwerem witryny. Dzięki tej filtracji ataki hakerskie i spamerski ruch zostaną zablokowane.

Ponadto dzięki tej usłudze skutecznie ochronimy naszą stronę przed atakami DDoS, które jednocześnie przesyłają na serwer wiele zapytań, aby wyczerpać dostępny zasób i uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie strony.

Co więcej, mamy możliwość cachowania oraz kompresji kodu HTML, JS oraz CSS kopii strony www, którą wykorzystuje CloudeFlare, co ma pozytywny wpływ na ładowanie witryny, w każdym miejscu na świecie.

Postaw na nasz pakiet bezpieczeństwa.

Zrozumiałe jest, że będąc przedsiębiorcą, nie masz wystarczającej ilości czasu, aby zadbać o swoją firmę na każdej płaszczyźnie jej działania. Wiele obowiązków może skutkować przeoczenie czegoś naprawdę ważnego. Czas się niestety nie rozciągnie, a na biurko codziennie ląduje stos ważnych spraw do załatwienia.

Marzysz o tym, aby pewne rzeczy robiły się same, bez twojej ingerencji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Posiadamy trzy pakiety bezpieczeństwa, które są odzewem dla potrzeb małych, średnich i dużych firm. Jesteśmy po to, aby czuwać nad funkcjonalnością i bezpieczeństwem twojej witryny, całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

Cykliczne aktualizacje jądra i wtyczek wordpressa, ochrona antywirusowa, monitoring czasu ładowania strony, regularne backupy, certyfikat SSL, usługa CloudeFlare, system zgłoszeń online i telefoniczny, powiadomienia e-mail i SMS, konsultacje z naszym programistą to jedne z udogodnień, które oferujemy, aby twoja strona była bezpieczna, a twoja głowa spokojna.